ساوه خبر

شورای شهر ساوه که ماه گذشته شاهد استعفای شهردار این شهر بود پس از این مدت و بررسی گزینه های مطرح در آستانه انتخاب دومین شهردار است.

محمد نجفی نایب رئیس شورای شهر ساوه در گفت و گو با خبر گزاری دانشجویان ایران (ایسنا)-منطقه مرکزی با بیان اینکه بیش از 30 تن بعنوان گزینه شهردار در شورا مطرح  هستند، تصریح کرد : از این مجموع 20 گزینه در صحن علنی شورا مطرح شد که شورای سوم با توجه به سیاست انتخاب شایسته سالاری، از تمام پیشنهادات گزینه شهرداری استقبال کرد و به بررسی برنامه های افراد مطرح شده پرداخت و این روند برای رسیدن به گزینه نهایی ادامه دارد.

وی در مورد انتخاب رئیس شورای شهر ساوه بعنوان شهردار گفت : وی نیز بعنوان یکی از گزینه های مطرح است که هنوز  به مرحله قطعی نرسیده است لکن در صورت موافق بودن اکثریت اعضای شورا مخالفتی با وی نخواهد شد و شورا هنوز به جمع بندی در مورد وی نرسیده است ولیکن تا هفته  آینده مشخص می شود .

ناصر حسینی عضو شورای شهر ساوه در گفت و گو با ایسنا منطقه مرکزی در مورد شهردار گفت: شورا در حال رایزنی است و ظرف هفته آینده وضعیت شهردار مشخص می شود .

وی در پاسخ به این سوال که نظر نهایی شورا در مورد سمنانی(رئیس شورا) چیست؟ گفت : او هم بعنوان یکی از مهترین گزینه ها مطرح است که شورا در مورد وی خوشبین است و بعید به نظر می رسد نظر شورا در خصوص وی مخالف باشد .

او با اشاره به اینکه شورا در دوره دوم هم از بین اعضای شورا اقدام به انتخاب شهردار کرد و در ادامه او را عزل کرد، خاطر نشان کرد : شورای سوم با استفاده از تجربیات دور قبل همه جوانب را در نظر گرفت تا در انتخاب مجدد شهردار از بین اعضای شورا مشکلی ایجاد نشود .

رحیمی مهترین معیار انتخاب شهردار از سوی شورا را بومی بودن و داشتن  آشنایی با کار شهرداری بیان کرد و  گفت: رئیس شورای شهر که بعنوان شهردار مطرح است این ویژگی ها را داشت .

در همین حال ناصر سمنانی رئیس شورای شهر ساوه که بعنوان شهردار از سوی شورا معرفی شده است به ایسنا منطقه مرکزی گفت : شورا پس از برسی گزینه های مختلف به این نتیجه رسید که از بین اعضا شهردار را انتخاب کند که من هم در حال بررسی پیشنهاد شورا هستم موافقت خود را با پیشنهاد شورا در جلسه علنی این هفته اعلام می کنم.

وی در خصوص اینکه آیا تمام اعضای شورا موافق وی هستند، توضیح داد : تمام اعضای شورا با توافق این پیشنهاد را بیان کردند و مشکل موافقت من بود .
+ نوشته شده در  ساعت   توسط   |